Światowy Dzień UFO - w rocznicę incydentu w Roswell

Światowy Dzień UFO - w rocznicę incydentu w Roswell

Światowy Dzień UFO - w rocznicę Incydentu w Roswell (fot.: Flickr/Markusram/CC BY-ND 2.0)
Światowy Dzień UFO - w rocznicę Incydentu w Roswell (fot.: Flickr/Markusram/CC BY-ND 2.0)
Kira Czarczyńska
02.07.2012 17:00, aktualizacja: 10.03.2022 13:56

Doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających pojawiają się regularnie. Mimo że są naprawdę często widywane, nadal nie mamy pojęcia, czym właściwie mogą być. Dzisiejszy dzień świetnie nadaje się do dyskusji na ten temat. Obchodzimy bowiem Światowy Dzień UFO.

Doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających pojawiają się regularnie. Mimo że są naprawdę często widywane, nadal nie mamy pojęcia, czym właściwie mogą być. Dzisiejszy dzień świetnie nadaje się do dyskusji na ten temat. Obchodzimy bowiem Światowy Dzień UFO.

Data 2 lipca nie została wybrana przypadkowo: to właśnie tego dnia, w roku 1947, wydarzył się tak zwany incydent w Roswell. Jeśli jakimś cudem o nim nie słyszeliście...

(UFO nad Polską - "Nie do wiary")

Późnym wieczorem 2 lipca 1947 roku jeden z mieszkańców miasteczka zauważył na niebie spory, jarzący się obiekt w znanym nam już wszystkim kształcie spodka, który bardzo szybko przeciął niebo i zniknął za horyzontem. Sześć dni później, rankiem 8 lipca, lokalny farmer odkrył, że taki właśnie obiekt rozbił się na jego polu. Wrak został zabrany do bazy wojskowej w Roswell, a media otrzymały od dowódcy lotnictwa komunikat, że po zbadaniu szczątków okazało się, że jest to jedynie meteorologiczny balon sondażowy.

Szybko jednak pojawiły się też doniesienia świadków i osób bezpośrednio związanych ze sprawą, mówiące, że komunikaty wojska są, mówiąc oględnie, bzdurą. W efekcie powstał wręcz swoisty kult Roswell jako miejsca, gdzie rozbił się i został przechwycony statek istot pozaziemskich.

World UFO Day: Celebrate Conspiracy and Mystery

(film informujący o Światowym Dniu UFO)

Tyle historii. A jak dzisiaj obserwuje się UFO?

Od czasów Roswell wiele się zmieniło. Świat połączony został Siecią, dzięki której ludzie z różnych krajów mogą błyskawicznie wymieniać się informacjami. Mamy też do dyspozycji dużo nowocześniejsze technologie, nie ma więc problemu, żeby widząc dziwne zjawisko, wyjąć po prostu telefon komórkowy i nagrać je wbudowaną kamerą. Doskonalsze są też metody, jakimi posługują się współcześnie badacze zjawiska UFO.

Zobacz także:
BBC w Samsung Apps
BBC w Samsung Apps

Wydawać by się więc mogło, że dawno powinniśmy wyjaśnić, czym są niezidentyfikowane obiekty latające. Ale nic z tego.

Nadal niewiele wiemy. I nadal wiele osób szuka odpowiedzi.

W ramach Światowego Dnia UFO w Stanach Zjednoczonych, kolebce ufologii, odbywają się imprezy tematyczne, festyny, ale także międzynarodowe konferencje i cykle wykładów dotyczących samych niezidentyfikowanych obiektów, a także kosmologii czy fizyki. Nic dziwnego, UFO jest tam w zasadzie częścią kultury masowej i nawet ci, którzy nie do końca wierzą w latające spodki, chętnie biorą udział w takich imprezach.

Międzynarodowy Dzień UFO w Łodzi (www.plasterlodzki.pl)

(spotkanie miłośników UFO w Łodzi)

U nas tradycja tego rodzaju spotkań w zasadzie nie istnieje, choć amatorskie organizacje ufologiczne starają się ją w jakimś zakresie wprowadzić. Nie znaczy to jednak, że nic się nie dzieje - informowano już między innymi o:

  • audycji radiowej w Tok Fm o godz. 22.00 - ma odbyć się z udziałem słuchaczy stacji;
  • spotkaniu w Łódzkim Domu Kultury - miłośnicy zjawiska UFO dyskutowali na temat rozmaitych obserwacji z całego świata;

W różnych częściach kraju organizowane są także bardziej lokalne spotkania. Czy u Was dzieje się coś ciekawego z tej okazji?

Źródło: YouTube (filmy) • NPN.org.pl • Discovery • Polskie Radio • fora internetowe

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)