The Gate: inteligentny zamek z wykrywaniem ruchu i funkcją interkomu

Dzieło amerykańskiego startupu łączy w sobie wszystkie technologie, jakie chcielibyśmy widzieć na straży naszego domu. Wszystko zaś w kompaktowej, wytrzymałej i łatwej w instalacji formie. Jakie funkcje oferuje The Gate?

The Gate: inteligentny zamek z wykrywaniem ruchu i funkcją interkomu
Jarosław Balcerzak

Wszystkie funkcje w jednym urządzeniu

Startup Gate Labs z San Fransisco utworzyło dwóch inżynierów wcześniej zatrudnionych w Project X Google’a, a także były pracownik Qualcomma. Połączył ich cel zintegrowania w jednym zaawansowanym zamku wszystkich dostępnych na rynku funkcjonalności. Było ich na tyle dużo, że u konkurentów wymagały zakupu nawet czterech różnych urządzeń.

Stworzenie prototypu zajęło dwa lata, a gotowe urządzenie mierzy sobie 8.89 cm średnicy i pasuje do większości drzwi. Moduł zewnętrzny z przyciskami w układzie okręgu ma 2.29 cm grubości, podczas gdy wewnętrzny z baterią 3.81 cm. W skład fabrycznego kompletu wchodzą trzy komplety kluczy, którymi możemy się posłużyć w razie pośpiechu bądź rozładowanej baterii.

Obraz

Wysokiej klasy kamera i otwieranie zdalne

The Gate ma być więcej niż tylko zamkiem – to połączony z domowym routerem (802.11 b/g/n) interkom wideo, który wykorzystując wbudowaną kamerę, mikrofon i głośnik mono umożliwia nam dwukierunkową komunikację głosową. Gościa pod drzwiami zobaczymy w dedykowanej aplikacji na Androida lub iOS w czasie rzeczywistym i jakości 720p w 30 kl/s (kąty widzenia 150°).

W zależności od konfiguracji (przy pomocy telefonu bądź komputera), aplikacja powiadomi nas za każdym razem gdy wykryje ruch lub dopiero wówczas gdy zostaniemy wywołani przyciskiem „call” na zamku. Gdy zdecydujemy się na zdalne otwarcie drzwi, aplikacja SMS-em wyśle gościowi jednorazowy kod do wpisania na tarczy zamka.

Obraz

Wszyscy domownicy korzystają oczywiście z kodów zdefiniowanych na stałe, do których w przyszłości dołączy także automatyczne otwieranie na podstawie rozpoznawania ich przez kamerę. Bezpieczeństwo ma zapewniać także sama konstrukcja zamka, wykonanego ze wzmocnionego stopu cynku z aluminium oraz 256-bitowe szyfrowanie AES wszystkich połączeń audio i wideo.

Bateria o pojemności 3600 mAh ma zapewnić około czterech miesięcy działania, a jej ładowanie odbywa się przez wbudowany w zamek port micro USB. Gdy energii wystarczy na kilka dni działania, otrzymamy stosowne powiadomienie w aplikacji oraz SMSa.

Obraz

Pełen sukces zbiórki funduszy

Kampania na Indiegogo właśnie się zakończyła z wynikiem 291 tys. dol., przynosząc autorom finansowanie aż 291% założonego w niej celu. Wspierający swoje urządzenia mają otrzymać w lutym i marcu przyszłego roku, a najszybsi z nich zakupili je za jedyne 179 dol. Obecnie wersja podstawowa to już 214 dol., tymczasem po premierze rynkowej w maju ma to być już 299 dol.

Interesująco prezentują się także przyszłe plany autorów zamka, który poza auto-otwieraniem na podstawie rozpoznania użytkownika przez kamerę ma zyskać kompatybilność z HomeKit, Nest i platformą IFTTT. Już dziś korzysta z kolei ze wsparcia dla Amazon Alexa. Jeśli realizacja obietnic dorówna ambicjom twórców, The Gate w segmencie inteligentnych zamków nie będzie miał sobie równych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.