ASUS ROG Crosshair VI Hero: flagowa płyta z podstawką AM4 i topowym chipsetem

Wśród producentów płyt głównych dla nowych procesorów AMD znajdzie się także Asus. Reprezentacyjny model ma zapewnić najwyższą wydajność i bezkonkurencyjne możliwości overclockingu. Jakie technologie trafiły na płytę?

ASUS ROG Crosshair VI Hero: flagowa płyta z podstawką AM4 i topowym chipsetem
Jarosław Balcerzak

04.02.2017 | aktual.: 10.03.2022 08:38

AM4 zadebiutuje także na podzespołach ROG

Nadchodzące procesory AMD Ryzen będą korzystać z naprawdę nowoczesnych płyt głównych. Jak dotąd jako ich producenci zaprezentowały się marki Gigabyte, Biostar oraz MSI. Nie zabraknie wśród nich również Asusa, który zdradził właśnie nieco informacji o dwóch modelach tej generacji. Jednym z nich jest flagowy Hero, korzystający z topowego chipsetu X370.

Płytę wykonano w monochromatycznej stylistyce przypominającej Maximusy IX dla Intela Kaby Lake i ozdobiono typowymi dla serii ROG wstawkami. Hero będzie wspierał elementy tworzone na drukarkach 3D, a więc różnego rodzaju adaptery i mocowania. Format płyty to klasyczny ATX, a zasilanie rozłożono na trzy rodzaje złącz: 24-pinowe, 8-pinowe oraz 4-pinowe.

Obraz

Wsparcie dla kart graficznych w Crossfire

Pamięć RAM o łącznej pojemności 64 GB trafi do czterech slotów DDR4 i będzie pracowała w dual-channel. Na płycie zmieściły się dwa gniazda PCI-Express 3.0 x16 (dwa x8 jeśli oba są zajęte), mechanicznie wzmocnione metalowymi osłonami. Trzeci PCI-Express 3.0 cechuje przepustowość x4. Na dyski twarde przewidziano 8 portów SATA3 oraz pojedynczy M.2 z obsługą NVMe.

Uwagę zwraca również mocno rozbudowana, 12-fazowa sekcja zasilania VRM chłodzona sporymi radiatorami połączonymi ciepłowodem. Równie obiecująco zapowiada się obsługa peryferiów, gdyż na płycie znalazło się aż 16 portów USB: osiem USB 3.0, pojedyncze USB-A 3.1 i USB-C na panelu tylnym, a także kolejne cztery USB 3.0 i para USB-A 3.1 dla front panelu.

Asus przygotował pięć złącz na wentylatory i dwa dla pomp chłodzenia cieczą (w tym jedno o zwiększonej obciążalności), zadbał także o dwa rodzaje sensorów: monitorujących temperaturę i przepływ chłodziwa. W kwestii łączności na płytę trafiło WiFi 802.11ac, Bluetooth 4.0 oraz gigabitowy LAN od Intela. Za dźwięk będzie odpowiadał zaawansowany układ SupremeFX.

Obraz

Atrakcyjna propozycja dla wymagających

Nowa płyta będzie dysponować jeszcze mnóstwem pomniejszych technologii i funkcjonalności, które nie pozwolą zwątpić w jej przynależność do serii ROG. Wśród nich warto wyróżnić wsparcie oświetlenia RGB Aura Sync i złącza przygotowane do instalacji dodatkowych pasków LED.

Nie ulega wątpliwości że ROG Crosshair VI Hero ma rywalizować w najbardziej prestiżowym segmencie dla podstawki AM4. Tym samym, który u konkurentów reprezentują serie takie jak Aorus czy XPower Gaming. Wyposażenie płyty rzeczywiście prezentuje się imponująco, a jednym z niewielu pytań bez odpowiedzi pozostaje jego cena oraz data premiery.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.