ASUS Zenbook Pro UX550: GeForce GTX 1060 w rekordowo smukłym ultrabooku

Tuż przed rozpoczęciem targów MWC 2017 ujawniono pierwsze informacje o nowym modelu Zenbooka. Ma on jednocześnie zapewniać ogromną mobilność i wydajność wystarczającą do nowych gier. Jakie podzespoły wykorzystuje?

ASUS Zenbook Pro UX550: GeForce GTX 1060 w rekordowo smukłym ultrabooku
Jarosław Balcerzak

01.03.2017 | aktual.: 10.03.2022 08:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przeciek informacji tuż przed oficjalną prezentacją

Ponad półtora roku minęło już od premiery ultrabooka Zenbook UX501, wyposażonego w wydajnego Intela Core i7-4720HQ, nawet 16 GB RAMu i GeForce’a GTX 960. Tak wydajne podzespoły w obudowie o grubości jedynie 20,6 mm zapewniły laptopowi niemałe zainteresowanie. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że nareszcie doczekał się on godnego następcy.

Nowość wypatrzył portal Notebook Italia, a przygotowywany przez producenta laptop ma mieć swoją premierę podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie (27 luty – 2 marca). Zenbook Pro UX550 ma być według Asusa najsmuklejszym modelem wyposażonym w kartę graficzną GeForce GTX 1060, w dodatku w pełnoprawnej wersji z 6 GB pamięci VRAM.

Uznany poprzednik: Asus Zenbook PRO UX501
Uznany poprzednik: Asus Zenbook PRO UX501

Wydajne podzespoły i matryca UltraHD

Design w dużej mierze pozostaje jeszcze w sferze spekulacji. Wiadomo jedynie, że Zenbook otrzyma bardzo wąskie ramki na obu stronach ekranu, a klawiatura nie zaoferuje bloku numerycznego. Na pierwszym ze zdjęć laptop jest wykonany w jednolitej, kremowej barwie obudowy ze złotym paskiem wzdłuż krawędzi.

Wymiary i waga Zenbooka prezentują się niezwykle interesująco: 360 × 246 × 16,9 mm i 1,63 kg wagi czynią go imponująco mobilnym. Matowa matryca IPS ma przekątną 15,6” i wyświetla rozdzielczość 4K (3840 × 2160), co przekłada się na zagęszczenie 282 ppi. Odwzorowanie barw nie rozczarowuje: to aż 100 proc. skali sRGB, 72 proc. AdobeRGB i 72 proc. NTSC.

Zenbook PRO UX550 ma wykorzystywać niskonapięciowe procesory Kaby Lake z serii U, choć nie wykluczone są także modele z wydajnej linii H. Pamięć RAM DDR4 osiągnie pojemności do 16 GB włącznie, a dyski SSD do 512 GB.

Obietnice Nvidii nabierają realnych kształtów: gamingowe laptopy są coraz smuklejsze.
Obietnice Nvidii nabierają realnych kształtów: gamingowe laptopy są coraz smuklejsze.

Prawdziwie mobilny gaming

Oficjalna premiera już za kilka dni powinna przynieść odpowiedzi na wiele pytań, jakie nasuwa premierowy model. Nieznane są wciąż zastosowane przez producenta złącza, możliwy do uzyskania czas na baterii czy konstrukcja układu chłodzenia. Ten ostatni będzie miał kluczowe znaczenie, gdyż uniknięcie throttlingu karty GTX 1060 w tak smukłej konstrukcji to niemałe wyzwanie.

Jeśli jednak Asusowi udało się okiełznać tak wymagający układ graficzny, trudno o ciekawszą premierę dla wielu mobilnych graczy. Wydajność nowego Zenbooka pozwoli wówczas na płynną rozgrywkę w 1080p w każdym tytule dostępnym obecnie na rynku. Cena modelu PRO UX550 dopiero zostanie ogłoszona, ale nie powinna istotnie różnić się od PRO UX501, czyli ok. 5500 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.