Coraz więcej Polaków decyduje się na klimatyzację w domu. Dlaczego?

Klimatyzacja jest coraz popularniejsza
Klimatyzacja jest coraz popularniejsza
Źródło zdjęć: © Pixabay

27.06.2024 09:33, aktual.: 27.06.2024 13:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gorące dni mogą być niezwykle trudne do zniesienia. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że coraz więcej osób rozważa instalację klimatyzacji w domu. Statystyki pokazują, że zainteresowanie tymi urządzeniami stale rośnie.

Poszukując skutecznych metod na radzenie sobie z upałami, wiele osób decyduje się na instalację urządzeń chłodzących. Na rynku dostępnych jest sporo różnych opcji. Możemy wybierać między klimakonwektorami połączonymi z pompą ciepła lub klasyczną klimatyzacją. Jeszcze niedawno ta ostatnia była uznawana za luksusowy dodatek, na który nie każdy mógł sobie pozwolić, ale obecnie coraz więcej Polaków jest zainteresowanych jej montażem.

Dane potwierdzają ten trend. Informacje opublikowane przez serwis Oferteo wskazują, że w 2023 roku zainteresowanie klimatyzacją znacząco wzrosło w porównaniu do lat poprzednich. Coraz częstsze decyzje o zakupie i montażu klimatyzatorów mogą być również powiązane ze wzrostem popularności fotowoltaiki w Polsce.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo

Z informacji od Oferteo wynika, że w pierwszych pięciu miesiącach 2023 roku zainteresowanie montażem klimatyzacji w Polsce było znacząco większe niż w analogicznym okresie lat ubiegłych.

W porównaniu z 2022 rokiem, szczególnie zauważalny jest wzrost liczby zapytań o instalację klimatyzacji w marcu 2023 roku. W ubiegłym roku wiele z nas rozważało montaż klimatyzatorów już zimą, aby przygotować się na letnie upały.

Zainteresowanie Polaków montażem klimatyzacji
Zainteresowanie Polaków montażem klimatyzacji
Zainteresowanie Polaków montażem klimatyzacji
- Z każdym rokiem obserwujemy znaczący wzrost zapytań o usługi montażu klimatyzacji na naszej platformie. Oznacza to, że klimatyzacja nie jest już postrzegana przez Polaków jako zbędny luksus, ale stała się standardowym elementem wyposażenia domów i mieszkań - komentuje Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.

- Analizując dane z 2022 roku, widzimy, że zainteresowanie montażem klimatyzacji trwało od kwietnia do października. Jednak w tym roku zauważyliśmy znaczący wzrost zapytań już w styczniu. Może to wynikać z rosnących kosztów ogrzewania, co skłoniło właścicieli mieszkań do poszukiwania alternatywy i wykorzystywania klimatyzacji również do ogrzewania pomieszczeń - dodaje Grygiel.

Warto również wspomnieć, że zakup klimatyzatora nie musi być kosztowny. Istnieje możliwość uzyskania dofinansowania klimatyzacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)