Eksplozja hulajnogi elektrycznej. Właściciel oszukał śmierć

Eksplozja hulajnogi elektrycznej. Właściciel oszukał śmierć

Pożar hulajnogi elektrycznej
Pożar hulajnogi elektrycznej
Źródło zdjęć: © London Fire Brigade
21.05.2023 17:43, aktualizacja: 21.05.2023 18:26

Londyńska straż pożarna udostępniła nagranie prezentujące pożar hulajnogi elektrycznej. Wstrząsający materiał nie jest symulacją. Został zarejestrowany przez kamery monitoringu domowego w miejscu zdarzenia.

Jak informuje londyńska straż pożarna, jej funkcjonariusze otrzymali wezwanie do wybuchu w jednym z domów w północno – zachodniej części miasta. Okazało się, że za eksplozję odpowiedzialna jest hulajnoga elektryczna.

Pożar hulajnogi elektrycznej

Właściciel pojazdu pozostawił go do ładowania w jednym z pomieszczeń gospodarczych. Ta standardowa czynność zakończyła się jednak samozapłonem i wybuchem. Nagranie zarejestrowane przez kamerę domowego monitoringu prezentuje jak kilka iskier i kłęby dymu przeradzają się w eksplozję oraz poważny pożar całego pomieszczenia.

Lithium Battery Scooter Fire

"Byłem w szoku i jestem w szoku do teraz. Oszukałem śmierć"

Dell Williamswłaściciel hulajnogi

W momencie pożaru właściciel był obecny w domu i próbował opanować pożar za pomocą koca gaśniczego. Jego wysiłki nie przyniosły jednak efektu, a on sam został przewieziony do szpitala z objawami zatrucia czadem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przyczyny pożaru hulajnogi elektrycznej

Według funkcjonariuszy straży pożarnej podobne sytuacje nie należą do rzadkości. W Londynie tylko w tym roku hulajnogi elektryczne spowodowały już 48 pożarów. Najczęstszym powodem zapłonu były baterie i ładowarki, które nie wytrzymały napięcia sieci energetycznej.

Według zaleceń straży pożarnej warto unikać ładowania pojazdów elektrycznych w pomieszczeniach. Istotne jest także nabywanie rowerów i hulajnóg elektrycznych ze źródeł, które oferują sprzęt dopuszczony do sprzedaży w tej części świata, w której chcemy z nich korzystać.

W przypadku Della Williamsa doszło pod tym względem do zaniedbań. Nie tylko pozostawił on swoją hulajnogę elektryczną bez nadzoru. Nabył on swój pojazd w serwisie Gumtree i nie sprawdzał czy jest to model, który jest odpowiedni dla brytyjskich gniazdek.

Katarzyna Rutkowska, dziennikarka Gadżetomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)