Enermax Steelwing: niewielka aluminiowa obudowa o intrygującym wyglądzie

Wśród desktopowych obudów dominują dwa trendy: niewielkie wymiary i panele z hartowanego szkła. Nowość Enermaxa wpisuje się w ten nurt, oferując przy tym niebanalny design. Czy jej funkcjonalność dorównuje stylistyce?

Enermax Steelwing: niewielka aluminiowa obudowa o intrygującym wyglądzie
Jarosław Balcerzak

16.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:13

Wysokiej klasy materiały

Zapowiedziana przez Enermaxa obudowa pojawiła się już w maju, na tegorocznych targach Computex. Przyciągała uwagę wysoką jakością zastosowanych materiałów i nietypowym wyglądem. Już wkrótce ma trafić do sprzedaży, a zatem producent zdradził już pełen zakres jej możliwości.

Obudowa ma wymiary 300 × 176 × 387 mm. Wykonano ją z anodowanego i szczotkowanego aluminium o grubości 3.5 mm, bok zakrywając hartowanym i przyciemnianym szkłem o grubości 3 mm. Rezygnacja ze stali nie była zabiegiem czysto estetycznym – aluminium ma oddawać ciepło z wnętrza do trzech razy skuteczniej.

Obraz

Wsparcie dla małych płyt i długich GPU

W Steelwingu mieszczą się płyty główne w standardzie micro ATX lub mini ITX, a także niewielkie zasilacze typu SFX. Karty graficzne mogą mieć nawet 290 mm długości, ale już chłodzenie procesora zaledwie 80 mm. Na dyski twarde wyznaczono trzy miejsca montażowe: dwa 3.5” i jedno 2.5”.

Za chłodzenie odpowiada pojedynczy, podświetlany wentylator 120 mm na przodzie obudowy. W zależności od wybranego modelu świeci kolorem zielonym bądź czerwonym. Ilość złącz na front panelu jest dość skromna: są to dwa USB 3.0 i para gniazd audio.

ENERMAX SteelWing – Premium Aluminum Micro-ATX Case

Obraz

Użytkowo kontrowersyjny produkt

Na etapie specyfikacji i zdjęć obudowa błyszczy, jednak czar pryska podczas montażu. Decydując się na drugi dysk 3.5” rezygnujemy jednocześnie z jedynego wentylatora w obudowie. Podobnie w przypadku chłodzenia cieczą All-in-one 120 mm. Dziwić ma prawo także brak drugiego wentylatora – z tyłu bądź na górze obudowy.

Największy kłopot generuje jednak sam zasilacz – i nie wynika to (w całości) z jego nietypowego formatu. Otóż pomimo obecności panoramicznego bocznego panelu, zasilacz zasłania niemal pół płyty głównej. Powstaje więc uzasadnione pytanie czy nietuzinkowy design obudowy ma sens jeśli niweczą go tak widoczne błędy projektowe.

Steelwing trafi na rynek już wkrótce, a jego cenę i datę premiery sklepowej poznamy w najbliższym czasie. Tę pierwszą jeszcze na targach Computex ustalono na 140 dol. i wiele się w tej kwestii zapewne nie zmieni.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.