HP EliteDisplay s340c: zakrzywiony ultrapanoramiczny monitor roboczy 1440p

HP EliteDisplay s340c: zakrzywiony ultrapanoramiczny monitor roboczy 1440p

HP EliteDisplay s340c: zakrzywiony ultrapanoramiczny monitor roboczy 1440p
Jarosław Balcerzak
19.12.2016 08:49, aktualizacja: 10.03.2022 08:51

Komputery to nie tylko jednostki do gier, o czym pamięta także HP. Nowy model serii EliteDisplay jest więc monitorem od podstaw stworzonych na potrzeby nowoczesnego biura. Jakie funkcje w nim zintegrowano?

Prestiżowy wygląd i mnóstwo złącz

Premierowy EliteDisplay s340c wpisuje się w design innych urządzeń projektowanych przez HP dla profesjonalistów. Uwagę zwracają więc ramki wokół matrycy o mocno zredukowanej grubości i pokaźnych rozmiarów przestrzeń pod ekranem, zarezerwowana dla głośników. Od samego początku nie ma wątpliwości, że chodzi o nowoczesny sprzęt do biura.

34-calowy, zakrzywiony monitor w części frontowej wykonano we flagowym dla marki srebrnym kolorze, czernią pokrywając wyłącznie tylną część obudowy oraz górną podstawy. Wymiary zamykają się w 80.98 × 47.65 × 19.82 cm, a waga wynosi niemałe 11.14 kg.

Regulacja w pionie jest możliwa w zakresie od -5 do +20 stopni, a zawieszenie na uchwycie VESA ułatwia dołączony adapter. Ilość dostępnych z tyłu obudowy złącz stanowi silną stronę EliteDisplay: trafiły tutaj dwa HDMI, DisplayPort 1.2, trzy USB 3.0, USB-C (ładowanie z mocą 60W) oraz złącze Ethernet.

Obraz

Kamera i cztery głośniki w obudowie

Producent zastosował w monitorze matrycę VA, pokrytą powłoką antyrefleksyjną. Rozdzielczość natywna UWQHD oferuje 3440 × 1440 pikseli (21:9), jasność 300 cd/m2 oraz odświeżanie o wartości 60 Hz. Kontrast statyczny wynosi 3000:1, dynamiczny 5mln:1, natomiast czas reakcji utrzymano na poziomie 6 ms GtG. Kąty widzenia w obu płaszczyznach wynoszą po 178°.

Na górnej krawędzi obudowy HP zintegrowało wysuwaną kamerę HD z IR, umożliwiającą m.in. logowanie się poprzez Windows Hello. Jej funkcjonalność uzupełniają dwa wbudowane mikrofony. Wysokiej jakości dźwięk zapewniają aż cztery wbudowane głośniki autorstwa Bang & Olufsen, każdy o mocy 7 W. Na lewą krawędź obudowy trafiło z kolei łatwo dostępne złącze słuchawkowe jack.

Obraz

Zapowiedź w cieniu niepełnych danych

W swoim segmencie nowy monitor oferuje pełen zakres możliwości, jakich można od niego oczekiwać. Świetnej klasy matryca o rozdzielczości powyżej FullHD zapewni duży i szczegółowy obszar roboczy, a system kamery, mikrofonów i głośników skutecznie ograniczy konieczność instalacji dodatkowych peryferiów.

Zastrzeżenia można mieć jedynie do oszczędnego informowania o parametrach technicznych, w wyniku którego niejasna jest m.in. jakość odwzorowania barw czy nawet stopień zakrzywienia ekranu.

Tymczasem oczekiwania nabywców tej klasy urządzeń są naprawdę wysokie, a decyzja od zakupie w niemałym stopniu zależna od szczegółowej specyfikacji. Niewykluczone więc, że jeszcze przed premierą dowiemy się o monitorze nieco więcej. Jej data pozostaje nieznana, natomiast cenę ustalono na 899 dol.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)