Dell UltraSharp U3417W: zakrzywiony, ultrapanoramiczny monitor o rewelacyjnym odwzorowaniu barw

Monitory to nie tylko wyświetlacze gier, o czym nie zapomina Dell. Jego nowa ultrapanorama to produkt dedykowany profesjonalistom, w szczególności grafikom. Jaką jakość wyświetlania zapewnia?

Dell UltraSharp U3417W: zakrzywiony, ultrapanoramiczny monitor o rewelacyjnym odwzorowaniu barw
Jarosław Balcerzak

23.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Monitor dla wymagających pragmatyków

Podczas gdy wielu producentów bierze udział w nieformalnej rywalizacji na czas reakcji matrycy i domyślne tryby dedykowane grom, Dell konsekwentnie rozwija swoją ofertę dla profesjonalistów. Dla nich stworzył wcześniej m.in. dobrze przyjęty model U3415W, który doczekał się właśnie następcy.

U3417W to ultrapanoramiczny monitor o wymiarach 417.0 × 813.6 × 226.4 mm. Producent wyposażył go w regulację wysokości oraz kąta nachylenia, a także uchwyty montażowe formatu VESA 100 × 100. Uwagę zwracają również ramki wokół matrycy o grubości zaledwie 10.55 mm: poprawiające estetykę i użyteczne w układzie wielomonitorowym.

Obraz

Specyfikacja bez słabych punktów

Monitor o krzywiźnie 1900R wyposażono w 34” matrycę IPS w formacie 21:9, o rozdzielczości 3440 × 1440 (WQHD). Przekłada się to na zagęszczenie pikseli na poziomie 109 PPI. Częstotliwość odświeżania ma wartość 60 Hz, a czas reakcji 8 (tryb normalny) lub 5 ms (tryb szybki). Kąty widzenia wynoszą 178° w poziomie i w pionie, kontrast statyczny 1000:1, a jasność sięga 300 cd/m2.

Zaawansowana, 10-bitowa matryca (8-bit + 2-bit RFC) zapewnia wyświetlanie 99% palety barw sRGB przy współczynniku Delta E o wartości mniejszej niż 3. Głębia kolorów osiąga świetny wynik 1.07 mld. Monitor wyposażono w technologii flicker free, dzięki czemu nie emituje migotania, a także ComfortView, czyli znacznie obniżoną emisję niebieskiego światła.

Obraz

Tworząc tak duży ekran producent nie zapomniał o odpowiednich funkcjach wspierających multitasking. Dzięki opogramowaniu Easy Arrange możemy wyświetlić kilka aplikacji w jednym oknie, a wykorzystując wbudowane tryby przeglądać „obraz w obrazie” lub „obraz obok obrazu”. Monitor z łatwością obsłuży także dwa komputery podłączone do niego jednocześnie.

Ekran pokryto przeciwodblaskową powłoką o twardości 3H, a na dolnej krawędzi wyznaczono miejsce do wygodnego montażu dedykowanego soundbara. W dół skierowane są również wbudowane głośniki o mocy 2 × 9 W.

Ilość złącz przewyższa niektóre komputery. Dell u dołu monitora umieścił złącze DisplayPort 1.2, kolejne z funkcją MST, mini DisplayPort 1.2, dwa HDMI 2.0, dwa USB 3.0 (ładujące natężeniem do 2A), dwa USB 2.0 oraz wyjście słuchawkowe. Na lewą krawędź monitora trafiły kolejne dwa złącza USB 3.0.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]

Udana kontynuacja serii

Potencjalnych klientów nieprzekonanych samą specyfikacją Dell kusi także indywidualną, fabryczną kalibracją kolorów, gwarancją na każdy uszkodzony piksel oraz jej realizacją w systemie door-to-door. Usługi dorównują więc kroku produktowi.

Choć porównując U3417W z poprzednikiem widać ewolucję zamiast rewolucji, nie należy się temu dziwić. Dell z powodzeniem dopracował udany produkt, w nowym oferując kolejne funkcje i jeszcze wyższą jakość wykonania. Branża biznesowa ceni sobie takie podejście. Premiera sklepowa już za nami, a pierwsze sklepy oferują już nowość także w Polsce, w cenie ok. 3349 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.