HP Envy AiO 27: niezwykle stylowy All‑in-One z Intelem Core i7 i GeForce GTX 950

Koniec z mitem grubych monitorów i mało atrakcyjnej formy urządzeń AiO. Nowy Envy świetnie łączy sporą wydajność z elegancją i łatwością obsługi. Jakie zmiany wprowadził HP w najnowszej odsłonie serii?

HP Envy AiO 27: niezwykle stylowy All-in-One z Intelem Core i7 i GeForce GTX 950
Jarosław Balcerzak

Stylistyczna rewolucja

Dotychczas dostępny Envy AiO, wyposażony w Intela Core i5-6400T, ekran dotykowy 1080p i 1 TB dysk SSHD trudno uznać za technologicznie przestarzały. Niemniej jednak rynek rozwija się dynamicznie, a kolejne generacje podzespołów kuszą możliwościami upgrade’u. HP postanowiło nie zwlekać, a przed nami premiera nowych, innowacyjnych komputerów AiO.

27-calowe urządzenie przełamuje stereotyp podzespołów ukrytych za ekranem i skutkujących mało komfortowym podniesieniem środka ciężkości. Envy w nowej odsłonie korzysta z komputera zamkniętego w kompaktowej podstawie, redukując grubość monitora o 44% do imponujących 15 mm. Znacząco zwężono również ramkę wokół ekranu – do zaledwie 9.5 mm.

Niezwykle zyskała na tym stylistyka komputera, który z ociężałej i nietypowej konstrukcji zmienił się w stylowe urządzenie pasujące na każde biurko i do każdej przestrzeni. Wrażenie podtrzymują cztery frontalnie umieszczone głośniki Bang & Olufsen i złącza, poukrywane głównie na tylnej krawędzi podstawy. Pierwsze wrażenie z perspektywy estetyki jest więc wzorowe.

Obraz

Skylake, 16 GB RAM i GeForce GTX 950

Podzespoły nie rozczarowują: czterordzeniowe Intele 6. generacji, Core i5 oraz i7, wspiera do 16 GB pamięci RAM typu DDR4 o taktowaniu 2133 MHz. Dyski twarde to, w zależności od modelu, pojedynczy SSHD 1 TB lub połączenie 256 GB SSD z 1 TB / 2 TB HDD. Na zintegrowanej karcie graficznej nie koniec – w opcji jest także GeForce GTX 950 4 GB GDDR5.

27” matryca w technologii IPS awansowała do rozdzielczości QHD (2560 × 1440), również pod tym względem przerastając poprzednika (1080p). Zapewnia odwzorowanie 99% palety barw sRGB i jest pierwszą w komputerach HP AiO, jaka zapewnia funkcję redukcji niebieskiego światła. Zwrócono także uwagę na ergonomię – nachylenie ekranu możemy ustalić w zakresie od -5° do 35°.

Obraz

Złącza umieszczono na dwóch krawędziach podstawy: na prawej znajduje się wyjście słuchawkowe, czytnik kart 3w1 oraz USB 3.1 typu C, podczas gdy na tylnej pozostałe: cztery USB 3.0 (w tym jedno ze wsparciem Thunderbolt), dwa HDMI (wejście i wyjście) oraz LAN. Łączność bezprzewodową umożliwia wbudowana karta sieciowa WiFi 802.11ac i Bluetooth 4.2.

Wbudowaną w górną krawędź ekranu kamerę wysuwamy delikatnie ją przyciskając. Wyposażono ją w wysokiej klasy mikrofon i wsparcie IR, dzięki czemu skorzystamy z Windows Hello. Równie prosto sterujemy głośnością – wbudowany w podstawę okrąg jest touchpadem pełniącym funkcję potencjometru. Systemem operacyjnym pozostaje Windows 10 Home.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Odważne i trafne decyzje HP

Podobnie jak w przypadku odświeżonych ultrabooków, także w kwestii AiO HP wyciągnęło właściwe wnioski, za co uznanie w największej mierze należy się projektantom. Zaprezentowana nowość prezentuje się niezwykle stylowo, a istotne zredukowanie gabarytów skutecznie zmniejsza optycznie niemałą przecież matrycę.

Wśród podzespołów jest nieco mniej zjawiskowo, gdyż wszyscy producenci (z HP włącznie) przygotowują już urządzenia z Intelami nowszej, 7. generacji. Zasadnym wydaje się więc pytanie, czy ich brak w nowym AiO przeniesie tak duże straty w wydajności. Raczej wątpliwe, zwłaszcza gdy uwzględnimy fakt, że trafiły do nich wersje desktopowe, a więc z założenia wydajniejsze.

Odświeżone Envy AiO trafią do sprzedaży na przełomie października i listopada, w cenach rozpoczynających się od 1299.99 dol. za wersję wyposażoną w Core i5, 8 GB RAM oraz 1 TB SSHD. Ceny mocniejszych konfiguracji zostaną ujawnione wkrótce.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.