iBeamBLOCK: pierwszy na świecie mobilny i modularny projektor HD

Po składanych z modułów desktopach i smartfonach pora na projektor. L400 ma łączyć w sobie niewielkie gabaryty i komfortowe użytkowanie w wielu konfiguracjach. Jaki rozmiar i jakość wyświetlania obrazu ma zaoferować?

iBeamBLOCK: pierwszy na świecie mobilny i modularny projektor HD
Jarosław Balcerzak

17.12.2016 | aktual.: 10.03.2022 08:51

Doświadczony wytwórca elektroniki

Producentem oryginalnego projektora jest Aiptek Inc., firma założona na Tajwanie już w 1997 roku. Od tego czasu z powodzeniem wytwarza mobilną elektronikę, a jej oddziały powstały również w USA i Niemczech. Fundusze na swój najnowszy projekt marka postanowiła zebrać za pośrednictwem Kickstartera, gdzie od 7 grudnia trwa kampania iBeamBLOCKa.

Będzie on pierwszym na świecie projektorem nie tylko mobilnym, lecz również modularnym. Na całość produktu złożą się trzy kompaktowe elementy: moduł wyświetlający obraz, sterujący nim tablet z ekranem dotykowym oraz powerbank dostarczający niezbędną energię. Całość ma rozmiary jedynie 125 × 95 × 64 mm i waży mniej niż kilogram.

Tworzony od stycznia ubiegłego roku projektor będzie można użytkować w kilku konfiguracjach:

  • wykorzystując główny model jako samodzielny podzespół zasilany sieciowo,
  • łącząc go z tabletem w celu ułatwionej obsługi,
  • łącząc go wyłącznie z powerbankiem(http://gadzetomania.pl/t/60726,powerbank) i uwalniając się od zasilacza,
  • wykorzystując wszystkie trzy moduły jednocześnie.
Obraz

Obraz HD na 120” i do 120 minut projekcji na baterii

Projektor w kluczowej części iBeamBLOCK korzysta z optyki typu TI DLP i LED-owego źródła światła o żywotności powyżej 20 tys. godzin. Natywnie wyświetla obraz w proporcjach 16:9, jakości HD (1280×720), kontraście 500:1 i jasności 400 lm. Współczynnik rzutu 1.2 pozwala na uzyskanie od 20 do 120” przekątnej w odległości od 50 do 319 cm.

Ostrość obrazu jest regulowana manualnie, dedykowanym suwakiem na obudowie. Kąt wyświetlania może być dowolny, co zapewnia zastosowana w projektorze korekcja zniekształceń trapezowych. Sygnał jest dostarczany przez pełnowymiarowy port HDMI, a za dźwięk odpowiadają wbudowane w moduł stereofoniczne głośniki o mocy 2 × 1 W.

Mission Aiptek iBeamBLOCK - Projector, Tablet, Power Bank In One Device

Obraz

Projektor jeszcze wygodniej obsłużymy wykorzystując dedykowany tablet. Producent zastosował tutaj dotykowy panel IPS 4.5”, wewnątrz umieszczając 4-rdzeniowy procesor Intela, Z3735F o taktowaniu 1.33 GHz, a także 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB przestrzeni flash na dane.

Na komplet złącz tabletu składa się USB 2.0, microUSB z OTG oraz czytnik kart microSD. Łączność bezprzewodową zapewnia wbudowana karta WiFi oraz bluetooth, a komfortową obsługę umożliwia znany i popularny Windows 10.

Trzecim modułem jest powerbank, na okres 2-godzinnej projekcji zwalniający z korzystania z zasilacza. Dysponuje on pojemnością 13200 mAh, a jego stan naładowania obrazuje 4-diodowy wskaźnik na obudowie. Wykorzystując zintegrowane złącze USB-A możemy go także użyć jako przenośnego źródła energii dla naszego smartfona bądź tabletu.

Obraz

Projektor mobilny, uniwersalny i prosty w obsłudze

Aiptek stworzył urządzenie rzeczywiście innowacyjne i wszechstronne. Sygnał wideo możemy dostarczyć przewodem HDMI, kartą pamięci, dyskiem masowym lub po prostu wyświetlić bieżącą treść dedykowanego tabletu. Z kolei dźwięk odtworzymy nie tylko wbudowanymi, lecz także zewnętrznymi głośnikami – przewodowymi bądź bluetooth.

Tak duża swoboda korzystania z pewnością zapewni mu niemałe zainteresowanie. Już dziś kampania może się pochwalić 31% realizacją celu, a do zakończenia zbiórki 21 stycznia jeszcze mnóstwo czasu. Zachęcająca jest również cena – aktualnie iBeamBLOCK można nabyć za 599 dol. (799 dol. po premierze), a wysyłki zaplanowano już na luty przyszłego roku.

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.