Benq TH670: wszechstronnny projektor FullHD 3D w rozsądnej cenie

Poszukując wysokiej jakości projektora 1080p nie musimy narażać się na wysokie koszty. Świetnym przykładem jest Benq H670, który każde pomieszczenie zmieni w salę kinową z ekranem 120°. Co jeszcze potrafi?

Benq TH670: wszechstronnny projektor FullHD 3D w rozsądnej cenie
Jarosław Balcerzak

30.10.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:08

Model niezwykle uniwersalny

Ceny projektorów nieustannie spadają, w dużej mierze pod presją rosnącej ilości modeli o rozdzielczości 4K. Wzrastają z kolei ich możliwości w każdym przedziale cenowym, pozwalając uzyskać jeszcze lepszej jakości obraz. W przedziale do 3000 zł wyróżnia się w ten sposób Benq TH670, w pełni wystarczający do wysokiej jakości domowej projekcji FullHD.

Urządzenie ma dość typowe wymiary 327 × 233 × 137 mm i wagę 3 kg. Ilość złącz pozwala podłączyć każde źródło obrazu, jakie znajdziemy pod ręką. Producent zdecydował się na HDMI (1.4a), podwójne VGA, RCA, audio jacki wejścia i wyjścia, wejście mikrofonowe, podwójne audio RCA wejścia, RS232, mini USB oraz USB A z zasilaniem do 1.5A.

Obraz

Parametry godne domowego kina

Projektor wyświetla obraz w technologii DLP, natywnej rozdzielczości 1080p i formacie 16:9. Jasność wynosi 3000 ANSI, a kontrast aż 10000:1, co w połączeniu z 1.07 mld wyświetlanych kolorów zapewnia wysoką jakość obrazu również w jaśniejszych pomieszczeniach. Przekątna projekcji może wynieść od rozsądnych 60 do nawet 120 cali.

Odpowiednią jakość dźwięku zapewnia wbudowany głośnik o mocy 10 W, a o żywotność lampy wydłużono szeregiem rozwiązań technologicznych. Nie wykrywając sygnału pracuje ona z jedynie 30% jasności, a w trakcie wyświetlania może ona pracować w trybie Smart Eco. Pozwala to zwiększyć okres eksploatacji z typowych 4000 do 10000 h pracy.

Obraz

O prawidłowe wyświetlanie dba funkcja korekcji zniekształceń trapezowych 2D, a wśród trybów obrazu wybieramy między jasnym, dynamicznym, gamingowym, kinowym, 3D i dwoma ustalonymi indywidualnie. Rozpoczęcie projekcji ułatwia funkcja automatycznej detekcji źródła sygnału, rozpoznająca go nawet gdy działa z połową oryginalnej prędkości.

Funkcjonalność uzupełnia pełna zgodność z HDTV do 1080p włącznie, a obsługa podświetlonym pilotem nie sprawi kłopotu nawet w zaciemnionym pomieszczeniu. Nie rozczarowuje również kultura pracy: 29 dB w trybie SmartEco oraz 31 dB w normalnym stanowi dobry wynik. Zużycie energii wynosi w nich odpowiednio: 210 i 260 W.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Najciekawszy model w swojej kategorii cenowej

Czy od projektora FullHD można wymagać więcej? Oczywiście, choć będzie to oznaczać znacznie większą inwestycję. Tymczasem możliwości Benq TH670 w pełni wystarczają, aby w zaciszu domu wyświetlić film w wysokiej jakości obrazu i przekątnej deklasującej telewizory. Jeśli więc dla takowego szukamy alternatywy, propozycja od Benq oferuje świetną relację ceny do jakości.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że jest już od dłuższego czasu dostępny na rynku, co oddala obawy o tzw. podatek od nowości i pozwala wybrać z oferty wielu konkurujących ze sobą sklepów. W rezultacie aktualny koszt projektora TH670 może wynieść nawet poniżej 2600 zł. Dla takich parametrów wyświetlania i ceny naprawdę trudno o markową konkurencję.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.