Tabletka do zmywarki w piekarniku? Prosty trik, który zdziała cuda

Tabletka do zmywarki - można nią wyczyścić piekarnik.
Tabletka do zmywarki - można nią wyczyścić piekarnik.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Alexander Gogolin

09.07.2024 12:07, aktual.: 09.07.2024 12:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzątanie piekarnika może być nie lada wyzwaniem. Mimo regularnych prób, w końcu przyjdzie moment, gdy wnętrze urządzenia będzie potrzebować gruntownego czyszczenia. Istnieje jednak prosty sposób, który ułatwi to zadanie.

Najważniejsze to znać trik, który umożliwi dostęp do każdego zakamarka piekarnika bez większego problemu. Jak to zrobić? Wystarczy zdjąć drzwiczki piekarnika. W naszym poradniku pokazaliśmy, jak to wykonać. Dzięki temu zyskasz lepszy dostęp do trudno dostępnych miejsc i jednocześnie skutecznie wyczyścisz zabrudzoną szybę.

Chcemy też przedstawić metodę na czyszczenie wnętrza piekarnika, którą warto zapamiętać i stosować regularnie. Szybki sposób na czyszczenie urządzenia z użyciem tabletki do zmywarki to trik, który mało kto zna, ale jego rezultaty są zaskakujące.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czysty piekarnik. Sposób na sprzątanie tabletką do zmywarki

Jak wyczyścić piekarnik używając tabletki do zmywarki? Na początek należy upewnić się, że wnętrze piekarnika jest całkowicie opróżnione. Po usunięciu wszystkich elementów, przejdź do kolejnego kroku.

Przygotuj naczynie żaroodporne, w którym zmieści się około litr wody. Wlej do niego około 5 szklanek wody, po czym dodaj tabletkę do zmywarki. Tak przygotowany roztwór umieść w piekarniku, ustaw temperaturę na 100°C i pozostaw na około 2 godziny. Nie musisz czekać na nagrzanie piekarnika – umieść naczynie z wodą i tabletką, uruchom grzanie i kontroluj czas.

Po upływie 2 godzin wyjmij naczynie z rozpuszczoną tabletką i delikatnie zetrzyj pozostałe zabrudzenia wewnątrz piekarnika. Roztwór, który działał wewnątrz przez ten czas, powinien poradzić sobie z większością zanieczyszczeń. Następnie przetrzyj wnętrze piekarnika suchą i delikatną szmatką, taką jak ręcznik papierowy lub ściereczka bawełniana, a efekt natychmiast cię zaskoczy.

Pamiętaj, aby regularnie czyścić piekarnik tą metodą. Najlepsze rezultaty osiągniesz, stosując ten sposób systematycznie. Warto poświęcić czas na odświeżenie piekarnika raz w miesiącu, jeśli jest często używany, lub raz na dwa miesiące, jeśli korzystasz z niego rzadziej. To świetny sposób na utrzymanie piekarnika w doskonałym stanie przez długi czas i na radzenie sobie z uporczywymi zabrudzeniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)