Watykan prezentuje – elektroniczny różaniec i modlitewna aplikacja

Oto nowy gadżet prosto ze stolicy apostolskiej - srebrny, ale skromny e-różaniec. Dzięki niemu wierzący będą mogli m.in. skorzystać z tematycznych modlitw oraz śledzić swoje postępy w ich odmawianiu.

E-różaniec - nowy gadżet prosto z Watykanu.
E-różaniec - nowy gadżet prosto z Watykanu.
Źródło zdjęć: © erosary.clicktoprayerosary.org
Mateusz Czerniak

17.10.2019 | aktual.: 09.03.2022 10:26

Producentem elektronicznego różańca jest watykańska organizacja "Pope's Worldwide Prayer Network", która za zadanie stawia sobie "zmobilizowanie katolików do rozwiązywania trudności spotykających ludzkość."

Kościelny gadżet może być noszony jako bransoletka. Aktywuje się go poprzez wykonanie znaku krzyża.

Duchowa tradycja i świat technologii

Kiedy różaniec zostanie włączony, noszący ma możliwość skorzystania z jednej z trzech opcji modlitwy – standardowej, kompletacyjnej lub tematycznej. Opcje będą aktualizowane każdego roku.

Obraz
© erosary.clicktoprayerosary.org

Aplikacja współpracująca z różańcem pokazuje progres użytkownika w odbytych modlitwach.

Propozycja jest próbą dotarcia przez Kościół do generacji Z i milenialsów. Jak określają swój różaniec sami producenci - "łączy on duchową tradycję Kościoła ze światem zaawansowanych technologii."

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.