Casio G‑Shock MTG‑G1000RS: zegarki dla najbardziej aktywnych entuzjastów elegancji

Prestiżowa seria G-Shock wzbogaciła się o nowy model dedykowany najbardziej wymagającym. Dwa premierowe zegarki cechuje wyjątkowa wytrzymałość i bezkompromisowa precyzja we wskazaniach czasu. Co jeszcze je wyróżnia?

Casio G-Shock MTG-G1000RS: zegarki dla najbardziej aktywnych entuzjastów elegancji
Jarosław Balcerzak

Jakość segmentu premium

Zapoczątkowana w 1983 roku seria G-Shock nieustannie się rozwija, a tworzące ją zegarki stanowią światową czołówkę precyzji i jakości wykonania. Nie inaczej jest w przypadku serii MTG-G1000, w której zadebiutowały modele MTG-G1000RS-1AER oraz MTG-G1000RS-2AER. Różni je kolorystyka tarczy i bezela, natomiast łączy bezkompromisowa technologia Casio.

Obraz

Najwyższa dokładność pomiaru czasu

Współtworzące ekskluzywną kolekcję Metal Twisted G, zegarki wykonano w technologii Core Guard. Dekiel z bezelem połączono za pomocą czterech rurek ze stali nierdzewnej, podczas gdy otaczający moduł przed uderzeniami bezela chronią komponenty z żywicy w płaskiej, sprężynującej konstrukcji. Dekiel oraz bezel odlano z metalowych granulek, wielokrotnie odlewanych ciśnieniowo.

Bransoletę wykonano z czystej stali nierdzewnej i od spodu wyłożono miękkimi panelami z tworzywa w dwóch wariantach kolorystycznych. Cechuje je zdolność odprowadzania potu i niska przewodność cieplna. Boczne przyciski wykuto technologią 3D, a do wykonania koronki wykorzystano metal i żywicę.

Obraz

Czytelność tarczy podniesiono dzięki zastosowaniu warstwowej konstrukcji trójwymiarowej, a wskazówki - godzinową, minutową oraz sekundową – skonstruowano z lekkiego włókna węglowego. Tarczę chroni szkiełko szafirowe okryte powłoką antyrefleksyjną, podczas gdy pozostałe elementy wykończono szorstką powłoką, otrzymaną w wyniku procesu jonizacji metalu.

Serię MTG-G1000RS wyposażono w pierwszy na świecie system GPS Hybrid Waveceptor, kontrolowany falami radiowymi, GPS i zasilany energią słoneczną. Gdy zegarek nie jest w stanie połączyć się z naziemnymi falami radiowymi, przy pomocy GPS komunikuje się z satelitami na orbicie.

Obraz

Oba modele wskazują na tarczy czas w dwóch wybranych miastach jednocześnie. Napędzający wskazówkę dwurdzeniowy mechanizm Dual Coil cechuje wysoki moment obrotowy, co umożliwia błyskawiczny obrót wskazówek i jeszcze szybsze tempo ich właściwych wskazań.

Zegarki cechuje także bezkompromisowa wytrzymałość: na uderzenia, wstrząsy, siłę odśrodkową oraz przyspieszenie ziemskie. Producent zadbał także o wodoszczelność na poziomie 200 metrów. Funkcjonalności atrakcyjnie uzupełniają stoper, alarm, datownik, blokada koronki oraz technologia Smart Access.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Zegarki, które nie abawiają się wyzwań

Proces produkcyjny ukierunkowany na najdrobniejsze detale pozwolił stworzyć czasomierze dla najbardziej wymagających użytkowników. Casio MTG-G1000RS powstały, aby dotrzymać im tempa nawet podczas najbardziej dynamicznych aktywności i w każdych warunkach zapewnić wskazanie czasu nie obarczone najmniejszym błędem.

Jednocześnie zegarki utrzymały swój ikoniczny wygląd, a ich dopracowany design zapewnia komfort noszenia i satysfakcję użytkowania. Są świetnym przykładem czasomierzy na których możemy w pełni polegać i bez obaw poddać je każdej próbie codziennej aktywności. Oba modele trafiły już do sprzedaży, a w Polsce pojawią się już wkrótce, w rekomendowanej cenie 7999 zł.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.