TOP 9: latające machiny domowej konstrukcji (wideo)

Jedni uwielbiają majstrować przy komputerach. Drudzy kochają kulinarne eksperymenty. Są również tacy, którzy wykorzystują swoje zdolności do tego, aby poczuć się wolnym i uciekają się do naprawę szalonych i niebezpiecznych rozwiązań... No dobra, wystarczy na dzisiaj czułości więc lećmy z tym koksem. Zapraszam na TOP wideo latających maszyn domowej roboty!

TOP 9: latające machiny domowej konstrukcji (wideo)
Marcin Krzewicki

24.02.2010 | aktual.: 11.03.2022 15:59

Jedni uwielbiają majstrować przy komputerach. Drudzy kochają kulinarne eksperymenty. Są również tacy, którzy wykorzystują swoje zdolności do tego, aby poczuć się wolnym i uciekają się do naprawę szalonych i niebezpiecznych rozwiązań... No dobra, wystarczy na dzisiaj czułości więc lećmy z tym koksem. Zapraszam na TOP wideo latających maszyn domowej roboty!

First9Tries to fly a Mosquito Ultralight Helicopter, GB103

  1. Oto pierwszy kandydat na dawcę narządów. Pomimo lekkiej i oszczędnej konstrukcji śmiałek nie wzbił się w przestworza. Dźwięk silnika w tym prawie działającym pojeździe sugeruje, że kosiarka spalinowa należąca do tego pana straciła swój system napędowy.

ultralight helicopter

  1. Kolejny konstruktor zbudował napęd oraz śmigła, ale zapomniał chyba o całej reszcie. Jak na złość jego ustrojstwo działa i lata bez zarzutów.

A Chinese farmer-made airplane!!! (UPDATED2 one more video!)

  1. Ten film jest dowodem na to, że każdy może próbować swoich sił w majsterkowaniu. Przed Wami chiński farmer i jego samolot. Może ktoś uzna, że wynalazek nie jest należycie zaprezentowany i zwróci uwagę na pierwszy rzut oka niestabilną konstrukcję, ale moi drodzy... to lata!

Homemade airplane

  1. Dla kontrastu warto pokazać samolocik domowej roboty, który wyglądem i jakością wykonania przypomina niewielką, seryjnie produkowaną awionetkę. Nie brakuje tutaj prawdziwego kokpitu, wskaźników czy zegarów. Co prawda konstruktor nie uraczy widzów pokazówką z podniebnymi akrobacjami, ale warto spojrzeć na to, co samolot ma w środku.
  1. Kolejny niezidentyfikowany obiekt latający przypomina mi przerobioną paralotnię ze skrzydłami. Uważam, że jest to najlepsze i najwydajniejsze połączenie lekkich materiałów, odpowiedniego silnika i powierzchni nośnej, co w efekcie zapewnia wrażenie stabilności i zwrotności.
  1. Szóste "latadło" z dzisiejszej TOP listy zostało zbudowane we Francji. Charakterystyczne dla tego modelu są dwa silniczki spalinowe i dość nietypowy design. Wydawać by się mogło, że samolocik zbudowany został z myślą o dzieciach. Pilot wsiadający do kabiny sprawia wrażenie, że już dawno wyrósł z tej zabaweczki.

Home-built gyrocopter. Experimental Aircraft

  1. Siódme miejsce zajmuje gyrokopter. Jest to coś w rodzaju małego helikoptera z trzema kółeczkami i ogonem zamiast tylnego śmigła. O dziwo jest to sprawdzona konstrukcja wśród domorosłych majsterkowiczów i amatorów budowania tanich powietrznych pojazdów.

Mark's Home-Made Airplane Exhibition

  1. Oto kolejny samolot zbudowany domowymi sposobami. Zwróćcie uwagę na układ wydechowy tego sprzętu. Odstające i poklejone taśmą izolacyjną rury może nie wyglądają najlepiej, ale na pewno spełniają swoją rolę.
  1. Dla odmiany proponuję obejrzeć jak sprawuje się latający motocykl. Może wygląd pojazdu odbiega od klasycznego stylu jednośladów, ale dzięki pewnej modyfikacji możliwe jest podróżowanie tym sprzętem nie tylko w przestworzach ale i na drodze (o ile nie ma w pobliżu patrolu policji).

Mam nadzieję, że podobała się Wam dzisiejsza TOP lista. Na sam koniec proponuję film-ciekawostkę, na którym widnieje latający samochód. Wideo na tyle przypadło mi do gustu, że nie miałem ochoty nawet przez sekundę domyślać się jaki trik zastosowano, aby unieść pojazd. Oczywiście wyjaśnienie jest banalne. To helikopter? Nie... To samochód? Nie..  To balon!

Flying Car

Źródło: youtube

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newsporadnikimilitaria
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.