Zotac VR Go: finalna wersja plecaka do VR z GeForcem GTX 1070

Prototyp Zotaca nareszcie doczekał się wersji komercyjnej. Plecak wyposażono w bardzo wydajne podzespoły i dwie baterie o dużej pojemności. Czy dotrzymuje kroku zaprezentowanemu wcześniej, podobnemu produktowi od MSI?

Zotac VR Go: finalna wersja plecaka do VR z GeForcem GTX 1070
Jarosław Balcerzak

07.11.2016 | aktual.: 10.03.2022 09:06

Od prototypu do wersji konsumenckiej

Zotac skraca dystans do konkurenta z podobnym produktem, czyli MSI. VR Go z zaprezentowanego na targach Computex 2016 prototypu stał się właśnie modelem gotowym do produkcji. Pod wieloma względami zyskał względem pierwowzoru – jest lżejszy, bardziej wytrzymały i dysponuje lepiej rozmieszczonymi złączami.

Dokładna waga nie została jeszcze oficjalnie ujawniona, ale ma ona nie przekraczać 4.5 kg. Na górnej części obudowy producent umieścił gniazdo HDMI oraz dwa USB 3.0, natomiast na bocznej kolejne trzy USB 3.0, podwójne HDMI oraz DisplayPort, dwa złącza Ethernet (gigabitowy LAN), wejście i wyjście audio jack oraz czytnik kart SD.

Obraz

High-endowe podzespoły i pojemne baterie

Specyfikacja nie rozczarowuje: komputer korzysta z czterordzeniowego procesora Core i7, pamięci RAM DDR4 umieszczonej w dwóch gniazdach SO-DIMM oraz karty graficznej GeForce GTX 1070. Na dyski przeznaczono jedno złącze M.2 (PCIe 3.0 × 4) oraz jedną zatokę 2.5” SATA 3. Całość zasilają dwie baterie hot-swap o łącznej pojemności 9000 mAh.

Nie zabrakło łączności bezprzewodowej: w plecaku znalazła się karta sieciowa WiFi 802.11ac oraz Bluetooth 4.0. Odpowiednio niskie temperatury zapewnia niskoprofilowe chłodzenie powietrzem. Niemałą zaletą jest możliwość odpięcia od VR Go uprzęży i skorzystania z niego stacjonarnie – gniazda DisplayPort 1.3 umożliwiają wówczas podłączenie do czterech monitorów.

Obraz

Obiecująca wydajność i wygoda użytkowania

Propozycja Zotaca prezentuje się nie mniej atrakcyjnie do wcześniejszej, autorstwa MSI. VR Go świetnie przemyślano pod względem wygody obsługi, co potwierdza praktyczne rozmieszczenie portów czy szelki wyposażone w uchwyty na kontrolery. Jeśli plecak rzeczywiście będzie niewiele ważył i długo pracował na baterii, usłyszymy o nim jeszcze wielokrotnie.

Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy i w jakiej cenie się go spodziewać, podobnie jak bliższych szczegółów specyfikacji. Spekulacje sugerują schyłek bieżącego roku, jednak Zotac oficjalnie nie zabrał jeszcze głosu w tej kwestii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.