10 najlepszych klawiatur mechanicznych z polskich sklepów

Wybór właściwego modelu klawiatury mechanicznej nie należy do najprostszych. Oferta sklepowa obejmuje bowiem ponad 200 modeli o różnorodnej charakterystyce. Które z nich szczególnie się wyróżniają?

Ten artykuł ma 3 strony:

  1. Jakie gabaryty i wagę potrafią mieć klawiatury mechaniczne?
  2. W wersjach z jakimi przełącznikami są dostępne?
  3. Które z nich dysponują podświetleniem RGB?
  4. W jakich cenach można je obecnie nabyć?

10 modeli dla graczy i entuzjastów

Poszukiwania dopasowanej do naszych potrzeb klawiatury warto rozpocząć od ustalenia rodzaju przełączników. Kolejną istotną cechę stanowi konstrukcja: pozbawiona sekcji numerycznej, klasyczna bądź wyposażona w obszerną podkładkę pod nadgarstki, ewentualnie dodatkowe klawisze. Warto także pamiętać o opcjonalnym podświetleniu: jednobarwnym lub pełnym RGB.

Dzisiejsze zestawienie utworzyły klawiatury uznanych producentów peryferiów komputerowych dla graczy. Wyposażono je w markowe przełączniki autorskie bądź produkowane przez markę Cherry MX w dwóch najpopularniejszych rodzajach: Red oraz Brown.

Pierwsze z nich sprawdzą się w dynamicznej rozgrywce, natomiast drugie zapewnią bardziej komfortowe pisanie.

Wiele spośród nich posiada bliźniacze wersje z Cherry MX Blue, Speed czy Silent, ciężko natomiast przeoczyć nieobecność wariantu Black. Niechęć producentów motywuje tutaj jego mniejsza popularność, na którą wpływa większa siła nacisku wymagana do operowania tym typem przełączników. O modele wyposażonych w takowe najłatwiej w przypadku oferty marki Roccat.

Cooler Master Masterkeys Pro L

Cooler Master Masterkeys Pro L

Najkorzystniejszą cenę oferuje obecnie pełnowymiarowy model Cooler Mastera z serii Masterkeys Pro. Klawiatura ma całkiem kompaktowe gabaryty, a jej design usatysfakcjonuje entuzjastów minimalizmu. Nie ma tutaj mowy o zmarnowanej przestrzeni, a producenta zdradza dopiero logo wydrukowane na dwóch klawiszach.

Wymiary metalowej obudowy wynoszą 439,3 × 130,4 × 42 mm, a waga 1130 gramów. Klawisze podświetlono estetycznymi, białymi LEDami pracującymi w 5 trybach. Zastosowane w tym modelu (SGK-4070-KKCM1-US) przełączniki to Cherry MX Brown, choć inne jej wersje oferują również Blue oraz Red. Masterkeys korzysta z odłączanego przewodu na złączu microUSB.

Zobacz również: Studio PlayStation 5 highlight: Jan Dąbrowski – nowy Interface i usługi na PS5

Klawiatura posługuje się 32-bitowym procesorem ARM Cortex M0 i 512 KB wbudowanej pamięci na makra i profile użytkownika. Częstotliwość raportowania wynosi 1000 Hz, klawisze objęto pełnym anti-ghostingiem, natomiast ich funkcje można w dużym stopniu modyfikować w dołączonym oprogramowaniu. Ceny tej wersji rozpoczynają się od 465 zł.

Logitech G610 Orion Red

Logitech G610 Orion Red

Klawiaturę podobną do Cooler Mastera stworzył Logitech, dodając do niej szerszą listwę górną. Trafiły na nią trzy diody, potencjometr oraz siedem przycisków funkcyjnych. Pozwalają one na komfortową obsługę odtwarzacza, dźwięku i białego podświetlenia klawiszy. O producencie informuje logo na metalowej obudowie i nadruk modelu na jej bocznej krawędzi.

Wymiary G610 wynoszą 443,5 × 153 × 34,3 mm, a waga sięga 1259 gramów. Przewód jest zintegrowany i okryty wytrzymałym oplotem. Ergonomicznym rozwiązaniem są bez wątpienia 2-stopniowe stopki, umożliwiające ustawienie klawiatury pod kątem 0.4 lub 8˚. Zastosowane przełączniki to Cherry MX Red, choć w portfolio producenta występuje także model G610 Orion Brown.

Dedykowane oprogramowanie pozwala znacznie modyfikować pracę klawiszy. Jest to nie tylko możliwość skonfigurowania oświetlenia, ale także makr na przyciskach F1 – F12 czy wyłączenia wybranych klawiszy w momencie uruchomiania konkretnej gry. Aktualne ceny tego modelu rozpoczynają się od 525 zł.

Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2016

Razer BlackWidow Ultimate Stealth 2016

Jeśli na biurku nie liczymy się z każdym centymetrem, a od klawiatury wymagamy przede wszystkim jakości – warto przyjrzeć się m.in. produktowi Razera. BlackWidow Ultimate Stealth 2016 zaprojektowano z myślą o ergonomii, standardowy komplet klawiszy otaczając dość szeroką ramką. W prawym górnym rogu umieszczono zestaw diód, a u dołu logo marki.

Wymiarami i wagą producent się zbytnio nie przejął i być może z tego powodu pozostają one nieznane. Podświetlenie klawiszy otrzymało reprezentacyjną, zieloną barwę i może pracować w jednym z 6 trybów do wyboru. Wersję Stealth wyposażono w autorskie przełączniki Razer Orange, cichsze od typowych Green i wytrzymujące zawrotne 80 mln przyciśnięć.

W high-endowym produkcie nie mogło zabraknąć także anti-ghostingu oraz key-rollovera dla nawet 10 klawiszy. Częstotliwość raportowania wynosi 1000 Hz, a wbudowana pamięć pozwala na wygodny zapis makr. Funkcjonalność BlackWidow podnoszą także wbudowane gniazda audio jack oraz USB. Ceny tej wersji rozpoczynają się obecnie od 449 zł.

HyperX Alloy FPS

HyperX Alloy FPS

Powracamy do kompaktowej koncepcji, którą świetnie ilustruje model Alloy FPS. Nie tylko zmieści się ona na każdym biurku, ale i nie nastręczy problemu w przenoszeniu, o czym przypomina dołączone etui. Przewód na stałe połączono z metalową obudową, na której krawędzi znalazł się port USB do wygodnego ładowania urządzeń mobilnych.

Wymiary Alloy FPS wynoszą 441,7 × 129,4 × 35,6 mm, a waga 1049 gramów – co jak na mechaniczną klawiaturę w stalowej obudowie rzeczywiście stanowi świetny rezultat. Do wyboru użytkownika zostały oddane wersje z przełącznikami Cherry MX Blue, Brown oraz Red.

Podświetlenie klawiszy ma pojedynczy, czerwony kolor a jego praca jest możliwa w 6 trybach i 5 poziomach jasności. Miłym dodatkiem są fabrycznie dołączone nakładki na osiem z nich. Także i w tym modelu częstotliwość raportowania to typowe 1000 Hz, zastosowano także pełny anti-ghosting oraz N-key roll-over. Aktualne ceny rozpoczynają się od 499 zł (MX Brown).

Źródło: materiały prasowe, Corsair, HyperX, Logitech, Cooler Master, Razer, Roccat

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rankingi:

Chromebooki dostępne w polskich sklepach Broń palna bez pozwolenia, którą legalnie kupisz w polskich sklepach Mobilne głośniki Bluetooth. Idealny sprzęt na wycieczkę i grilla 10 zegarków odpornych na pył i zachlapanie wodą AppGallery. Najciekawsze gry, jakie znajdziecie w sklepie z aplikacjami Huawei Najlżejsze laptopy za mniej niż 3 tys. zł 10 podkładek chłodzących do laptopa dostępnych w polskich sklepach Radia cyfrowe dostępne na polskim rynku 9 najlepszych obudów komputerowych w cenie do 100 zł Zegarek z GPS dla dziecka. Bezpieczeństwo i kontrola w nowoczesnym wydaniu Te noże ratują życie. Warto mieć je zawsze przy sobie Najwyższe detale w FullHD: 10 laptopów do gier w cenie od 4000 do 7000 zł