Podpowiadamy, jak szybko sprawdzić przedsiębiorcę online

Podpowiadamy, jak szybko sprawdzić przedsiębiorcę online
Źródło zdjęć: © Mteriał Partnera
Angelika Borowska

29.06.2021 16:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nawiązywanie nowych relacji z kontrahentem czy wykonawcą to zawsze pewne ryzyko. Niestety nie w każdym przypadku za zapewnieniami i deklaracjami stoi fachowa obsługa i najwyższy poziom świadczonych usług. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje sporo łatwych i szybkich sposobów na sprawdzenie przedsiębiorcy online. Warto posłużyć się bazą firm, która pozwoli na poznanie wielu szczegółów dotyczących działalności, w tym zarówno danych widniejących w oficjalnych rejestrach, jak i realnych opinii nadsyłanych przez kontrahentów i inne zainteresowane podmioty.

Baza firm: pierwszy krok do weryfikacji przedsiębiorcy

Korzystając z Internetu, można błyskawicznie trafić na tysiące ofert przedsiębiorców reprezentujących niemal wszystkie branże i profile działania. Choć reklama pozostaje dźwignią handlu, nadal kluczową rolę odgrywa przede wszystkim sprawdzenie, czy nowy partner będzie rzetelny i czy za przekazem marketingowym stoi faktyczna jakość świadczonych usług.

Baza firm ALEO.com pozwala na szybką weryfikację rozbudowanych danych na temat konkretnego podmiotu. Przyda się jednak nie tylko w takim scenariuszu. Przy jej pomocy błyskawicznie można znaleźć również firmę, świadczącą interesujący nas rodzaj usług czy dostarczającą towary, które chcemy nabyć. Co więcej: funkcje platformy nie ograniczają się wyłącznie do informacji zebranych z publicznych rejestrów, ale umożliwiają również zdecydowanie bardziej pogłębioną analizę.

Sprawdź przyszłego kontrahenta

Kwestia odpowiedniej weryfikacji przedsiębiorcy odgrywa kluczowe znaczenie zwłaszcza w przypadku osób prowadzących własny biznes. Rozpoczęcie współpracy z nowym kontrahentem zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Problemy z płynnością finansową, wprowadzanie potencjalnego partnera w błąd już na pierwszym etapie rozmów czy problemy natury formalnej mogą nie tylko utrudnić lub uniemożliwić nawiązanie satysfakcjonującej obie strony relacji, ale również doprowadzić do zdecydowanie poważniejszych problemów.

Warto więc przekonać się, jak prezentuje się stan faktyczny. Oczywiście można zrobić to w pełni anonimowo i bezpłatnie, korzystając z bazy firm. Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na to czy:

  • przedsiębiorstwo znajduje się w bazie firm,
  • działalność jest aktywna,
  • miejsce rejestracji odpowiada temu zaprezentowanemu w ofercie,
  • kody PKD odpowiadają profilowi prowadzonej działalności,
  • działalność nie jest zawieszona.

Jeszcze bardziej rozbudowane informacje

Niekiedy wystarczające okaże się szybkie sprawdzenie podstawowych danych widniejących w bazie. Istnieje jednak wiele scenariuszy, w których weryfikacja potencjalnego kontrahenta musi być zdecydowanie bardziej rozbudowana. Platforma pozwoli więc m.in. na przyjrzenie się danym finansowym (jeśli podmiot jest zobowiązany do ich publikacji).

Te same w sobie są potężną bazą wiedzy, która jest w stanie odpowiedzieć na wiele pytań, w tym również te dotyczące realnej kondycji firmy. Poza tym niezwykle ważną funkcją jest możliwość sprawdzania powiązań kapitałowych i osobowych pomiędzy podmiotami. Pozwala to na odkrycie wielu danych, które są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa i pozwalają na znaczne ograniczenie podejmowanego ryzyka.

Oceny innych są niezastąpione

Co oczywiste w niektórych sytuacjach nawet rygorystyczne przyjrzenie się formalnej stronie prowadzenia biznesu nie będzie gwarantowało pełnego bezpieczeństwa. Cennej wiedzy dostarcza jednak sekcja ocen i komentarzy, którymi chętnie dzielą się np. dotychczasowi współpracownicy czy klienci.

Negatywne doświadczenia co prawda nie zawsze muszą przekładać się na problemy w przyszłości, jednak warto rozwiać swoje wątpliwości i poświęcić więcej czasu na weryfikację danych. W obecnych czasach jest to niezwykle proste i nie wymaga nawet wychodzenia z domu.

Poza tym to także wyjątkowo ważne z perspektywy konsumentów poszukujących np. dostawców usług. Znalezienie sprawdzonego mechanika, ekipy budowlanej czy korepetytora będzie proste, uda się także uniknąć wielu rozczarowań.

Znajdź firmę o określonej działalności

Dzięki bazie firm bez trudu uda się również znaleźć firmę z Twojej okolicy, zajmującą się określonym zakresem działań. Wystarczy, że w pole wyszukiwania wpiszesz interesującą Cię frazę. Dowiesz się więc m.in. jakie podmioty świadczą określone usługi, jakie jest ich doświadczenie, czy są aktywni w danym czasie, a także błyskawicznie zapoznasz się z opiniami na ich temat i ocenami pozostawionymi przez innych użytkowników. Dzięki temu będziesz w stanie znaleźć sprawdzoną firmę i dowiedzieć się na jej temat zdecydowanie więcej lub zweryfikować udostępniane przez nią informacje.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)