Czym się kierować przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Czym się kierować przy wyborze hulajnogi elektrycznej?

Czym się kierować przy wyborze hulajnogi elektrycznej?
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
Angelika Borowska
23.06.2021 10:24

Hulajnogi elektryczne szturmem podbijają rynek i są coraz częstszym widokiem na polskich ulicach. Trudno się temu dziwić – stanowią jeden z najbardziej efektywnych środków transportów, zwłaszcza w większych miastach, a ich użytkowanie nie stwarza zagrożenia dla środowiska. Popularność hulajnóg elektrycznych przekłada się na coraz większy wybór modeli o zróżnicowanych parametrach, dlatego przed zakupem warto wiedzieć, na jakie czynniki zwrócić szczególną uwagę.

Hulajnoga elektryczna – dlaczego warto?

Zainteresowanie hulajnogami elektrycznymi z każdym rokiem rośnie, co jest ściśle związanie z niskimi kosztami eksploatacji, a także bardzo przystępnym sposobem użytkowania. Pojazdy dostępne na rynku są poręczne, a ich sterowanie nie wymaga wielkiego wysiłku czy specjalnych umiejętności. Są zasilane elektrycznie, więc z pewnością powinny zainteresować miłośników ekologicznych rozwiązań. Hulajnogi są też niezwykle zwrotne, więc poruszanie się nimi po wielkomiejskich obszarach pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i nerwów.

Hulajnoga elektryczna – maksymalny zasięg

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na maksymalny zasięg hulajnogi, czyli czas pracy urządzenia na jednym cyklu ładowania. Jest to wartość zależna od mocy akumulatora – im mocniejsze ogniwo, tym więcej kilometrów możemy przejechać bez konieczności podpięcia pojazdu do źródła zasilania.

Hulajnoga elektryczna – maksymalna prędkość

Bardzo ważny parametr, który determinuje komfort użytkowania urządzenia. Standardowe modele hulajnóg pozwalają rozwijać prędkości w granicach 20-25 km/h, co pozwala na bezpieczną i przyjemną jazdę po mieście, choć bardziej wymagający użytkownicy z łatwością znajdą hulajnogę jeżdżącą z prędkością powyżej 45 km/h. Hulajnoga elektryczna przeznaczona do użytku przez dzieci nie powinna jednak przekraczać 20 km/h maksymalnej prędkości.

Hulajnoga elektryczna – wielkość kół

Rozmiar kół ma bardzo ważne znaczenie w kontekście wygody podczas jazdy. Im większa średnica kół w hulajnodze elektrycznej, tym mniejsze prawdopodobieństwo odczuwania nieprzyjemnych wstrząsów podczas jazdy w terenie. Uniwersalnym rozwiązaniem na nieco dłuższe i wymagające trasy będą koła 10-12 calowe, jednak przy okazjonalnym użytkowaniu urządzenia spokojnie można postawić na koła 8-calowe.

Hulajnoga elektryczna – waga i możliwość składania

Od wagi hulajnogi zależy łatwość jej przenoszenia, a także poziom trudności w jej sterowaniu. Jest to szczególnie ważny aspekt dla osób mieszkających na wyższych kondygnacjach, gdzie każdorazowe wnoszenie ciężkiego sprzętu może negatywnie odbić się na kondycji kręgosłupa czy kolan. Warto także zwrócić uwagę na możliwość składania pojazdu, która pozwala na jego łatwiejsze transportowanie i zabieranie go ze sobą na dłuższe podróże po kraju czy zagranicy.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)